W dzisiejszym wideoinformatorze powiemy o zmianach na ulicy Strumykowej oraz jubileuszu lubańskiej szkoły muzycznej.
Mieszkańcy ulicy Strumykowej cieszą się nowo wybudowaną drogą asfaltową, która zastąpiła dotychczasowy szuter.
W cały proces, rozmowy z mieszkańcami oraz inwestycyjny, zaangażował się Radny Rady Miasta Lubań pan Michał Kraska i dzięki tym działaniom: i mieszkańców, i radnego, udało się ten odcinek drogi wyremontować – relacjonował Mateusz Zajdel, Zastępca Burmistrza Miasta Lubań.
Warto podkreślić, że ta inwestycja to wzorowy przykład połączenia sił samorządu i prywatnych właścicieli gruntów, których zjednoczył wspólny cel. W tym miejscu ok. 180 metrów drogi jest własnością miasta, a reszta to własność mieszkańców. Dzięki tej współpracy, w naszym mieście powstał kolejny przyjazny kierowcom i pieszym ciąg komunikacyjny.
27 października br. obchodziliśmy 30-lecie działalności Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubaniu.
Od 1991 roku w „zameczku” na Kamiennej Górze dobiegają dźwięki muzyki poważnej i rozrywkowej. Ilość dzieci i młodzieży, które przewinęły się przez lubańską szkołę muzyczną sięga tysiąca.
Nauka tutaj pomaga mi rozwinąć moje zainteresowania, no i otwiera mi też nowe ścieżki kariery – opowiadała Zuzanna.
Kadra nauczycielska daje z siebie wszystko, by sprostać oczekiwaniom młodych muzyków i kształtować ich twórcze osobowości.
Mama Weroniki, tak jak i inni rodzice zauważają, że nauka gry na instrumencie to pasja, która szybko staje się sposobem na życie.
W tej chwili, po sześciu latach nauki, oceniam ten pomysł Weroniki jako bardzo dobry, ponieważ można rozwinąć swoją osobowość, swoje wrażliwości, swoje pasje – nie kryła dumy mama Weroniki.
Wszyscy podkreślają, że rodzinna atmosfera w szkole muzycznej sprzyja nawiązywaniu szczególnych więzi między uczniami. Łączy ich nie tylko miłość do muzyki, ale i wspólne cele, ambicje i wrażliwość.
Aby podnieść komfort pracy i nauki, Rada Rodziców ufundowała umeblowanie jednej z klas oraz telewizor.
Kierownictwo szkoły nie spoczywa na laurach. Jakie cele stawia sobie na przyszłość?
Co byśmy chcieli zrobić? No oczywiście trwać jak najdłużej, rozwijać się, poszerzać swoją ofertę edukacyjną o nowe specjalności, np. perkusja czy wydział wokalny, bo dzieci pytają, gdzie tu można profesjonalnie się nauczyć śpiewać – snuł plany Paweł Okienko, dyrektor szkoły.
Przy okazji jubileuszu Rada Miasta Lubań przyznała szkole medal „Za zasługi dla miasta Lubania”. Odznaczenie przyznawane jest nie tylko osobom fizycznym, ale też organizacjom i instytucjom, promującym Lubań i poprzez swoje osiągnięcia, zasługującym na szczególne uznanie.
Ten medal, który został przyznany szkole, nie jest przyznany dla budynku. Jest przyznany dla ludzi, którzy ją tworzą, dla dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracji, obsługi, dla uczniów i rodziców, dla każdego, kto z tą szkołą miał jakąkolwiek styczność, kto w tej szkole zostawił cząstkę siebie – deklarował Kamil Glazer, Przewodniczący Rady Miasta Lubań.
Lubańska szkoła muzyczna na stałe wpisała się w kulturalny krajobraz naszego miasta. Jesteśmy pewni, że czeka nas jeszcze wiele tak wspaniałych rocznic.
(ŁCR)